103 km/h przez Gminę Nowe Skalmierzyce

Policjanci apelują, by nie lekceważyć ograniczeń prędkości! Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem prędkości zmniejsza się czas potrzebny na obserwację drogi. Funkcjonariusze odebrali kolejne prawa jazdy za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym.


8 listopada br., policjanci patrolujący drogi na terenie gminy Nowe Skalmierzyce zatrzymali kierowcę samochodu, który rażąco przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. 28-latek z powiatu kępińskiego jechał 103km/h, w miejscu gdzie prędkość została ograniczona do 50km/h.

Kolejnego dnia, na terenie gminy Sieroszewice został zatrzymany 20-latek z powiatu ostrzeszowskiego, mężczyzna jechał 115km/h. Chwile później policjanci zatrzymali 24-latka z województwa łódzkiego. Mężczyzna jechał 107km/h.

11 listopada, funkcjonariusze zatrzymali 35-latka z powiatu ostrowskiego. Kierowca został zatrzymany na terenie gminy Odolanów. Mężczyzna jechał z prędkością 109km/h.

Policjanci zatrzymali kierowcom prawa jazdy. Otrzymali oni też mandaty i punkty karne.


Ostrowscy policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Szczególnie, teraz kiedy dni stają się coraz krótsze i szybko zapada zmrok. Pamiętajmy o tym, że na drodze nie jesteśmy sami. Bądźmy odpowiedzialni i nie ryzykujmy swoim życiem oraz innych. Nasze błędy i zaniechania mogą niestety mieć tragiczne w skutkach konsekwencje. Starajmy się unikać agresywnych zachowań na drodze, a jeśli takie się pojawiają to informujmy o tym funkcjonariuszy.