Policjanci apelują, by nie lekceważyć ograniczeń prędkości! Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem prędkości zmniejsza się czas potrzebny na obserwację drogi. Funkcjonariusze odebrali kolejne prawa jazdy za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym.


8 listopada br., policjanci patrolujący drogi na terenie gminy Nowe Skalmierzyce zatrzymali kierowcę samochodu, który rażąco przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. 28-latek z powiatu kępińskiego jechał 103km/h, w miejscu gdzie prędkość została ograniczona do 50km/h.

Kolejnego dnia, na terenie gminy Sieroszewice został zatrzymany 20-latek z powiatu ostrzeszowskiego, mężczyzna jechał 115km/h. Chwile później policjanci zatrzymali 24-latka z województwa łódzkiego. Mężczyzna jechał 107km/h.

11 listopada, funkcjonariusze zatrzymali 35-latka z powiatu ostrowskiego. Kierowca został zatrzymany na terenie gminy Odolanów. Mężczyzna jechał z prędkością 109km/h.

Policjanci zatrzymali kierowcom prawa jazdy. Otrzymali oni też mandaty i punkty karne.

Ostrowscy policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Szczególnie, teraz kiedy dni stają się coraz krótsze i szybko zapada zmrok. Pamiętajmy o tym, że na drodze nie jesteśmy sami. Bądźmy odpowiedzialni i nie ryzykujmy swoim życiem oraz innych. Nasze błędy i zaniechania mogą niestety mieć tragiczne w skutkach konsekwencje. Starajmy się unikać agresywnych zachowań na drodze, a jeśli takie się pojawiają to informujmy o tym funkcjonariuszy.