Na szczęście tylko na niegroźnych potłuczeniach i strachu skończyło się dla 11-letniego chłopca potrącenie, do jakiego doszło dzisiaj na ulicy Kaliskiej w Nowych Skalmierzycach.


Do zdarzenia doszło około godz. 14:30 na ulicy Kaliskiej w Nowych Skalmierzycach. Kierujący osobowym Mercedesem jechał od strony Kalisza w kierunku Skalmierzyc.

Jak wynika z ustaleń Policji młody chłopak zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, rozejrzał się w prawo, lewo, w prawo, a następnie wsiadł na jednoślad z zamiarem przejazdu na drugą stronę ulicy. Kierujący Mercedesa nie dostosował prędkości do warunków w terenie zabudowanym i niestety nie udało się już wyhamować – doszło do kontaktu.

Na miejsce przyjechał ZRM Kalisz, który zabrał młodego rowerzystę do szpitala na obserwację oraz Policja z WRD Ostrów Wielkopolski, pojawił się również ojciec 11-latka.

Młody chłopak został zabrany do szpitala w Kaliszu. Kierujący Mercedesa był trzeźwy oraz został ukarany mandatem karnym – informuje nasz portal, Oficer Prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim, mł. asp. Małgorzata Michaś.

[Best_Wordpress_Gallery id=”11″ gal_title=”11-latek wjechał rowerem na pasy. Doszło do kontaktu z samochodem”]