24 lipca br. , kilka minut przed północą policjanci z Nowych Skalmierzyc zatrzymali 18-latkę, która mając ponad promil alkoholu w organizmie, kierowała motorowerem. Ponadto, nastolatka przewoziła pasażerkę. Kierująca nie posiadała też kasku ochronnego.


Wczoraj, kilka minut przed północą w miejscowości Skalmierzyce, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą motorowerem, która nie miała założonego obowiązkowego kasku ochronnego. Dodatkowo, nastolatka przewoziła jednośladem pasażerkę.

Gdy funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierującej 18-latki, okazało się, że prowadziła ona pojazd mając ponad promil alkoholu w organizmie. Nastolatka trafiła do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszała zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Przypominamy, że nietrzeźwi kierujący ponoszą konsekwencje przed sądem, który może ich skazać na dwa lata pozbawienia wolności oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 10 lat. Każdy kierowca, który został zatrzymany za jazdę po alkoholu, musi liczyć się także z konsekwencjami finansowymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie orzekał świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Po raz kolejny policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach. Nietrzeźwość, pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.