Policjanci ostrowskiej drogówki w ostatnich czterech dniach zatrzymali 5 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Rekordzista pędził ponad 130 km/h. Po raz kolejny przypominamy, że nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do warunków jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych.


Każdego dnia policjanci apelują o rozsądek za kierownicą i przypominają, że ulice nie są torem wyścigowym, a nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Jednak nadal nie brakuje lekkomyślnych osób, które podejmują ryzykowne zachowania i stwarzają realne zagrożenie na drodze.

Policjanci ruchu drogowego w ciągu ostatnich czterech dni namierzyli 5 kierujących, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 24-latek z powiatu ostrzeszowskiego, który na „pięćdziesiątce” pędził samochodem ponad 130km/h.

Niewiele mniej, bo ponad 120 km/h, mieli na liczniku 44 i 36-latek z Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

Wobec kierowców, którzy złamali prawo, policjanci wyciągnęli konsekwencje prawne. Funkcjonariusze ukarali te osoby mandatami i nałożyli punkty karne. Wszyscy ci kierowcy stracą też swoje uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę!

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski