Dzisiaj, 17 maja po godzinie 14:00 służby ratunkowe w powiecie ostrowskim otrzymały informację, że w pobliżu Drogi Krajowej nr 11 najprawdopodobniej w lesie w miejscowości Szczury rozbił się szybowiec, który startował z pobliskiego lotniska w Michałkowie. Na miejsce zadysponowano kilka zastępów Straży Pożarnej, Policję i Zespół Ratownictwa Medycznego.


Do zdarzenia doszło podczas startu szybowca z pobliskiego lotniska w miejscowości Michałków, kiedy po około dwóch kilometrach doszło do niekontrolowanego odczepienia się szybowca od ciągnącego go samolotu. Szybowiec nie miał odpowiedniej wysokości ani prędkości dlatego doszło do niekontrolowanego lotu i jego upadku w sam środek lasu. Służbom do poszkodowanej 60-letniej kobiety, która była pilotem szybowca udało się dotrzeć dopiero po około godzinie. Na miejsce skierował ich rowerzysta, który w oddali w lesie dostrzegł dużej wielkości biały przedmiot.

Poszkodowana kobieta doznała niewielkich obrażeń w postaci obtarć i potłuczeń. Można śmiało stwierdzić, że miała spore szczęście wychodząc z tego praktycznie bez szwanku. W akcji wzięło udział 7 zastępów Straży Pożarnej w tym OSP Raszków, 2 zastępy z OSP Sobótka, OSP Czekanów, PSP Ostrów Wielkopolski, PSP Kalisz, Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, zaangażowane osoby w akcję prywatnymi samochodami oraz jeden samolot aeroklubu ostrowskiego. Część zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej po zlokalizowaniu rozbitej maszyny zawrócono do bazy.