Za AKŻ pierwsza część wyjazdu do Stanów Zjednoczonych. Przez ostatnie dwa dni mieli okazję zwiedzać Nowy Jork – przede wszystkim Manhattan i jego najciekawsze miejsca, w tym m.in. World Trade Center, Times Square, Broadway, Wall Street, Most Brooklynski i Statuę Wolności.


Choć w stanie Nowy Jork funkcjonują trzy tory żużlowe – Champion Speedway w Owego, Action Park Speedway oraz tor w Cuddebackville – dyscyplina jest nieznana przez nowojorczyków. Jak zapewniają sportowcy – “Nie zabrakło jednak polskiego akcentu. Natomiast przy wejściu do Trump Tower okazało się, że znani są tutaj Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek i… Emanuel Olisadebe”.

– “Informacja o tym, że jeździmy na motocyklach, które nie posiadają hamulców oraz skrzyni biegów, wywoływała spore zaskoczenie

– “W środę rano udaliśmy się w drugą część naszej amerykańskiej podróży. Polecieliśmy samolotem z Nowego Jorku do Nashville, w stanie Tennessee, skąd udamy się do Shelbyville, gdzie już w piątek odbędą się zawody Celebration of Speed Indoor Mayhem” – piszą sportowcy na swojej stronie internetowej.

Długo wyczekiwane żużlowe emocje wciąż przed nimi. Przyjdzie im rywalizować na bardzo krótkim, około 200-metrowym torze, gdzie najlepsi zawodnicy potrafią przejechać całe okrążenie na wyłamanym motocyklu.

Będzie się działo!

Z Shelbyville, Tennessee
AKŻ Speedway Ostrów