Zgłoszenie o możliwej katastrofie lotniczej szybowca na terenie powiatu ostrowskiego w gminie Nowe Skalmierzyce postawiło we wtorkowe popołudnie służby ratunkowe na równe nogi.


Jak się okazało, maszyna nie rozbiła się o ziemię, a jej pilot bezpiecznie wylądował na jednym z prywatnych pól. — Pilotowi nic się nie stało, a maszyna jest cała — informuję nasz portal SKKP PSP Ostrów Wielkopolski.

Dzisiaj, 21 lipca po godzinie 16:20 do służb ratunkowych w Ostrowie Wielkopolskim wpłynęła informacja od jednego z kierowców, który poruszał się DK25, że widział szybowca, który lecąc w okolicach miejscowości Ociąż -Fabianów mógł prawdopodobnie spaść lub się rozbić. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy Straży Pożarnej i Policję. Strażacy po przejechaniu kilku kilometrów okolicy nie zlokalizowali zdarzenia i zakończyli swoje działania, a patrol policji pojechał na pobliskie lotnisko w Michałkowie ustalić, czy przypadkiem nie brakuje, któregoś z uczestników tamtejszych Mistrzostw Polski w szybowcach. Ostatecznie okazało się, że pilot szybowca rzeczywiście podjął manewr awaryjnego lecz na szczęście bezpiecznego lądowania na jednym z pól przy DK25 niedaleko Biskupic Ołobocznych/Ociąż. Mimo, że zgłoszenie osoby kierującej pojazdem nie pomogło w dokładnej lokalizacji z pewnością nie poszło na marne i czasami lepiej jest zadzwonić pod numer alarmowy i mieć świadomość tego, że dzwoniło się w dobrej wierze aniżeli wykazało brak reakcji.