Są już wyniki wszystkich testów na obecność koronawirusa wśród osób objętych kwarantanną z Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Wszystkie są negatywne! Firma, której pracownicy byli badani wznawia pracę.


Po kilku dniach oczekiwania nadeszły wreszcie wyniki badań dwóch pracowników, u których podejrzewano zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Na szczęście wyniki są ujemne, a to oznacza, że mężczyźni nie zachorowali.

Produkcja nie została wznowiona w poniedziałek w firmie HALFEN Produkcja Sp. z o.o. przy ulicy Kolejowej w Nowych Skalmierzycach, ponieważ dyrektor Mariusz Mucha zapowiedział, że nie ruszy ona ponownie do momentu otrzymania wyników. Wtedy miałaby zapaść decyzja, co dalej. Wyniki dotarły w poniedziałek popołudniu – są ujemne, a to oznacza, że pacjenci nie zostali zakażeni koronawirusem.

Wznawiamy działalność od nocnej zmiany, ale będzie się odbywać pod wieloma restrykcjami, żeby maksymalnie ograniczyć kontakt między poszczególnymi osobami. Nie da się go całkowicie wyeliminować, ale będziemy tak funkcjonować, żeby pracownicy w jak najmniejszym stopniu musieli się ze sobą spotykać.

Wśród restrykcji, o których mówi dyrektor zarządu, są m.in.: praca zdalna, praca zmianowa w administracji, zmiana godzin rozpoczęcia i zakończenia zmiany roboczej dla poszczególnych obszarów. „O szczegółach pracownicy będą informowani przez swoich bezpośrednich przełożonych” – czytamy w wystosowanym w poniedziałek oświadczeniu.

Pełna treść oświadczenia: