Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach to jedna z chętniej wybieranych przez rodziców placówek oświatowych w naszej Gminie, przez co robi się w niej coraz ciaśniej. Nie bez znaczenia jest też fakt powstających osiedli domów jednorodzinnych podlegających pod tą szkołę obwodową.


Dlatego też we wrześniu tego roku gmina złożyła wniosek konkursowy do Prezesa Rady Ministrów za pośrednictwem Wojewody Wielkopolskiego na rozbudowę placówki o nową dwupiętrową część. Na parterze zlokalizowana zostanie kuchnia, zmywalnia, stołówka oraz świetlica i toalety. Na I piętrze mieścić się będą 3 sale lekcyjne, hol oraz toalety. Również 3 sale lekcyjne wraz z biblioteką i toaletami zakłada plan drugiego piętra.

Pozyskane środki pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To już drugie dofinansowanie ze wspominanego funduszu dla społeczności Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. W sierpniu Gmina otrzymała 1 171 157,00 zł na wydatki, które zamierza spożytkować w przyszłym roku. W sumie daje to niebagatelną kwotę blisko 3 mln 200 tys. złotych.