Wypadek na terenie prywatnej posesji w Biskupicach Ołobocznych. W sobotę, 15 lutego przed godziną 14.00 młodej kobiecie, która pracowała przy taśmociągu wciągnęło rękę. Na miejsce zdarzenia zadysponowano Straż Pożarną, Policję i Zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Michałkowa.


SKKP PSP w Ostrowie Wielkopolskim otrzymało zgłoszenie, które dotyczyło wypadku przy pracy. Z formatki wynikało, że podczas wykonywania pracy maszyna wciągnęła rękę kobiety. Działania strażaków, którzy po chwili pojawili się na miejscu polegały na częściowym rozebraniu taśmociągu i oswobodzeniu ręki kobiety poszkodowanej.

Ratownicy zmuszeni byli do użycia sprzętu hydraulicznego. Kobieta była przytomna, z obrażeniami kończyny górnej została przetransportowana przez załogę LPR do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Kobieta z obrażeniami kończyny górnej została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Na szczęście, jak się okazało po wstępnych badaniach, że obrażenia dłoni nie są poważne. – Nie doszło do żadnych złamań. Pacjentka została opatrzona przez lekarza i jeszcze dzisiaj zostanie wypisana do domu – poinformował Adam Stangret, z-ca kierownika ostrowskiego SOR-u.