Policjanci ostrowskiej drogówki, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który w obszarze zabudowanym pędził z prędkością ponad 120km/h. To jeden z 4 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy w miniony weekend stracili prawa jazdy w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Kierowcy będą mogli odzyskać dokumenty dopiero za trzy miesiące.


Podczas minionego weekendu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy w wyniku prowadzonych kontroli prędkości zatrzymali dokumenty prawa jazdy 4 kierowcom, którzy rażąco przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym w tym mieszkankę Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Niechlubnym rekordzistą okazał się 40-letni kierowca audi. Mężczyzna na odcinku drogi, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością, 123 km/h.

W ręce policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Ostrowskiej Komendy wpadła miłośniczka szybkiej jazdy. Kobieta jechała volkswagenem passatem przez jedną z gminnej wsi Nowych Skalmierzyc ponad 100km/h, stwarzając duże zagrożenie dla siebie i innych uczestników drogi. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h kierująca samochodem straciła prawo jazdy.

Policjanci ostrowskiej drogówki pełniąc służbę na terenie Gminy Nowe Skalmierzyce zatrzymali do kontroli drogowej 32-letną kobietę. Kierująca samochodem marki VW Passat przekroczyła dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Kobieta za szybką jazdę utraciła prawo jazdy na okres 3 miesięcy – informuję portal Info Skalmierzyce, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim, mł. asp. Małgorzata Michaś.

Kierujący stracili prawo jazdy na 3 miesiące, ukarani zostali mandatami karnymi, a na ich koncie pojawiło się po 10 pkt karnych.

Z analiz bezpieczeństwa ruchu drogowego jednoznacznie wynika, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn poważnych w skutkach wypadków drogowych. Nadmierna prędkość nie tylko zwiększa ryzyko niebezpiecznych sytuacji, lecz także podwyższa prawdopodobieństwo odniesienia poważnych obrażeń lub spowodowania śmierci podczas wypadku. Dlatego zawsze powinniśmy prędkość jazdy dopasować do warunków panujących na drodze, a także zachować większy odstęp od pojazdu poprzedzającego, aby mieć więcej czasu i miejsca na ewentualne hamowanie. Niestety duży problem stanowi powszechna akceptacja przekraczania prędkości.

Przed nami kolejne słoneczne wakacyjne dni. Wiele osób spędzi je wypoczywając poza swoim miejscem zamieszkania. Kierując pojazdem unikajmy brawury i ryzykownych zachowań, które prowadzą do tragedii. Powinniśmy mieć świadomość, że odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo ale też za zdrowie i życie innych uczestników ruchu.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski