Konstrukcje z klocków lego, zegarki, broń pancerna, modele okrętów, makiety kolejowe, tablice rejestracyjne z USA i wiele innych. A to wszystko za sprawą „Wystawy Modelarskiej” w Nowych Skalmierzycach.


Wśród wystawionych modeli były nie tylko pojazdy wojskowe, figury żołnierzy, makiety bitew, ale również modele statków, samolotów, pociągów oraz samochodów osobowych i ciężarowych z lat PRL, oraz wielu innych pojazdów. Tym samym pasjonaci modelarstwa kolejowego, ale również ci wszyscy, którzy interesują się militariami z pewnością się nie nudzili.

Dzisiejsza wystawa modelarska, którą samorząd miasta zorganizował w szkole przy ul. Okólnej to powrót do pięknych tradycji tego typu pokazów związanych z prezentacją jakże czasochłonnego hobby. Kierowany przed kilkudziesięcioma laty przez Jana Kosmalę Klub Modelarzy osiągał spore sukcesy na arenie nie tylko krajowej. Dziś również możemy pochwalić się pracami naszych mieszkańców. Istne cudeńka! – pisze Burmistrz Gminy i Miasta Jerzy Łukasz Walczak.