Policja w Kaliszu zatrzymała trzech mężczyzn podejrzewanych o pobicie ostrowskiego policjanta. Do zdarzenia doszło w niedzielę nad ranem w centrum Kalisza, przed jednym z tamtejszych lokali.


Policjant po służbie został zaatakowany i dotkliwie pobity przez grupę napastników. Zdarzenie miało miejsce w niedzielę około godziny 4:00 w okolicach jednego z pubów na Głównym Rynku w Kaliszu. 32-letni policjant z Ostrowa Wielkopolskiego wraz z bratem spędzał wolny czas w kaliskim pubie. Funkcjonariusz miał zostać zaatakowany przez trzech mężczyzn w wieku 25, 27 i 30 lat mieszkańców Kalisza. Policja zatrzymała trzech z czterech mężczyzn.

Poszukiwany jest jeszcze jeden mężczyzna, który miał brać udział w pobiciu.

Gromadzone są materiały i czekamy na opinię dotyczącą obrażeń pobitego, wtedy będzie można mówić o zarzutach, jakie usłyszą zatrzymani – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim

Pobity policjant trafił do kaliskiego szpitala.

Jego stan jest dobry, niezagrażający życiu. Ma uraz twarzoczaszki i kwalifikuje się do zabiegu operacyjnego. Przebywa na Oddziale Chirurgii Szczękowo-Twarzowej – poinformował Paweł Gawroński, rzecznik prasowy kaliskiego szpitala.

Jak udało się nam dowiedzieć, pobity funkcjonariusz to starszy sierżant Adrian W., który nieprzytomny został odwieziony do kaliskiego szpitala.

Mundurowy jest na służbie od 2011 roku, i na co dzień pełni służbę w Komisariacie Policji w Nowych Skalmierzycach — poinformował portal INFO Skalmierzyce podinsp. Andrzej Sobczak, Komendant Komisariatu Policji w Nowych Skalmierzycach.

Nieoficjalnie mówi się, że pobili mężczyznę, bo rozpoznali w nim policjanta? Tak twierdzą świadkowie?