Wielkie pieniądze trafią do Gminy Nowe Skalmierzyce w ramach 8. edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej w Skalmierzycach będzie wyremontowana. Samorząd gminy otrzymał dofinansowanie, dzięki któremu możliwe będzie przeprowadzenie długo oczekiwanych prac.

W ramach 8. edycji rządowego Programu Inwestycji Strategicznych największe dofinansowanie na pojedyncze projekty w woj. wielkopolskim – po 30 mln zł – otrzymają Kalisz i Poznań – wynika z danych opublikowanych w sobotę na stronie KPRM.

Na największe wsparcie, w wysokości do 95 proc. wartości zadania – zgodnie z regulaminem – mogły liczyć samorządy, które inwestują w infrastrukturę drogową, wodno-kanalizacyjną, źródła ciepła zeroemisyjnego, gospodarowanie odpadami oraz odnawialne źródła energii.

Na liście zadań, które otrzymały dofinansowanie znalazły się te związane z Ochotniczymi Strażami Pożarniczymi.

POWIAT OSTROWSKI – Gmina Nowe Skalmierzyce

◾Budowa stacji uzdatniania wody na terenie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce – 8 mln zł

◾Przebudowa rozbudowa i nadbudowa budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Skalmierzycach – 900 000 tyś zł

W ramach ósmej edycji Programu Inwestycji Strategicznych gminy, powiaty i miasta w całej Polsce mogły składać wnioski o wsparcie inwestycji od 20 lipca do 16 sierpnia 2023.

Program Inwestycji Strategicznych to rządowy program wsparcia inwestycji realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Uruchomiono go w 2021 r., aby pobudzić inwestycje publiczne i gospodarkę dotkniętą ekonomicznymi skutkami pandemii Covid-19. Przyznane dofinansowania mogą pokryć nawet do 98 proc. kosztów danej inwestycji.

Cała lista inwestycji województwa Wielkopolskiego dostępna jest KLIKNIJ TU oraz wszystkie województwa KLIKNIJ TU.

Źródło: Portal Samorządowy