Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło na obwodnicy Nowych Skalmierzyc, na odcinku między wiaduktami (ul. Bielawskiej z Pleszewską w Skalmierzycach). Samochód marki Ford dachował, po tym, jak kierowca stracił panowanie nad pojazdem.


W czwartek, 25 lipca br. po godz. 23. Kierowca forda stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze jezdni, a na końcu dachował. W środku poza kierowcą znajdowało się jeszcze dwóch pasażerów (żona i dziecko). Cała trójkę poszkodowanych przetransportowano do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim i Kaliszu.

Z ustaleń policjantów wynika, że przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Trzy osoby przewieziono do szpitala, ale okazało się, że doznały obrażeń poniżej dni siedmiu i zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję – mówi sierż. sztab. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Na miejscu działały pogotowie ratunkowe, policja oraz zastępy straży pożarnej z Ostrowa Wielkopolskiego, oraz Kalisza ze względu na brak OSP KSRG Skalmierzyce, którzy w chwili zdarzenia byli w miejscowości Osiek.

Część Fotografii: FB Kalisz Alarmowo