Ostrowski przewoźnik publiczny przygotowuje się do przejęcia części przeznaczonych do likwidacji połączeń. Jednocześnie Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim planuje kilka zmian w sieci połączeń swojej linii M do Kalisza.

O tych planach mówiło się już co najmniej od kilku miesięcy. Temat budzi sporo emocji, bo skutki decyzji jednego miasta będą odczuwać zarówno mieszkańcy Kalisza, jak i Ostrowa Wielkopolskiego.

Na ten temat wypowiedział się prezes MZK Janusz Marczak: “Miejski Zakład Komunikacji, w wyniku decyzji władz Kalisza, że linia 19 E od 1 stycznia 2023 r. nie będzie już jeździć w relacji Ostrów – Kalisz i Kalisz – Ostrów, postanowił uzupełnić niektóre z tych kursów. Oczywiście oprócz dalszej obsługi wszystkich autobusów jeżdżących do tej pory na linii M. Tych kursów dodatkowych będzie kilkanaście“.

Dodatkowo “pomiędzy urzędami miast trwają jeszcze rozmowy mające na celu przerwanie biegu wypowiedzenia porozumienia międzygminnego w zakresie komunikacji w taki sposób, aby Miejski Zakład Komunikacji, jako operator, nadal mógł poruszać się swoimi autobusami po terenie Kalisza“.

Do końca tego roku komunikacja autobusowa między Ostrowem i Kaliszem na szczęście będzie funkcjonować bez zmian.

Od nowego roku po całkowitym usunięciu linii 19E pojawi się kilka dodatkowych kursów linii M w dni powszednie oraz w soboty, w niedzielę linia M będzie kursować bez zmian.