Nieustannie obserwujemy rozwój sytuacji związanej z epidemią koronawirusa (COVID-19) w naszym kraju. W świetle tych trudnych wydarzeń, z którymi przyszło się nam wszystkim zmagać, Właściciel Grupy Firm Com40 jako jeden z największych pracodawców w okolicy, podjął decyzję o przekazaniu wsparcia na rzecz Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim.


Z przekazanych funduszy zakupionych zostanie 8 respiratorów, które zasilą oddział przeznaczony dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

Zaznaczamy również, że Grupa Firm Com40, jako pracodawca robi wszystko, aby dopełnić wszelkich niezbędnych wymogów organizacyjnych, mając na uwadze ochronę zdrowia oraz zapewnienie bezpieczeństwa dla Pracowników fabryk – pisze na Facebooku firma Com40.

W poniedziałek firma Com40 zadeklarowała przekazanie 500 tys. zł na zakup ośmiu nowoczesnych respiratorów – powiedział Dariusz Bierła. Jak podkreślił dyrektor ostrowskiego szpitala, zarządzana placówka jest na liście szpitali, które mają być w podwyższonej gotowości i musi być przygotowana do przyjęcia pacjentów chorych na COVID-19. W tej chwili nie wiadomo, czy i kiedy będzie potrzeba przyjęcia osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. – poinformował Dariusz Bierła, dyrektor ostrowskiego szpitala podczas konferencji prasowej.