Kolejny wypadek na prostym odcinku drogi krajowej nr 25 – obwodnicy Nowych Skalmierzyc – na trasie Kalisz – Ostrów Wielkopolski. W czwartek po godzinie 11.00 doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. BMW dachowało w przydrożnym rowie. Kierowca auta został ranny i trafił do szpitala.


Do zdarzenia doszło w czwartek, 29 października na prostym odcinku drogi krajowej nr 25, na trasie Kalisz – Ostrów Wielkopolski. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, kierowca BMW, przemieszczając się w kierunku Ostrowa Wielkopolskiego nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył w oś naczepy ciągnika siodłowego zmierzającego w przeciwnym kierunku.

Na skutek zderzenie pojazdów BMW wypadło z drogi i dachowało w przydrożnym rowie. Na miejsce zdarzenia zadysponowano w sumie 5 zastępów straży pożarnej z terenu powiatu kaliskiego i ostrowskiego, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policję. Kierowca auta z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Kaliszu.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Kierującemu BMW udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, którą następnie przetransportowano do szpitala przez ZRM Kalisz. W zdarzeniu brali udział strażacy z PSP Ostrów Wielkopolski, PSP Kalisz oraz OSP KSRG Skalmierzyce – informuję nasz portal, SKKP PSP Ostrów Wielkopolski.

Foto: Kalisz24 INFO