24 sierpnia 2019 miał miejsce wielki mecz! Derby pomiędzy KS Pogoń Nowe Skalmierzyce, a Ostrovia 1909. Ten wielki mecz padł łupem zawodników gospodarzy, którzy wygrali 3:0.

Ostatni mecz KS Pogoni był gratką dla fanów lokalnej piłki nożnej. Do Nowych Skalmierzyc przyjechała drużyna Ostrovii, z którą mecze zawsze stoją na wysokim poziomie i wywołują mnóstwo emocji.

Wszyscy spodziewali się wyrównanego pojedynku, jednak to gospodarze dyktowali warunki przez całe 90 minut.

Już w szóstej minucie meczu Adam Majewski daje nam prowadzenie.

Na drugiego gola nie musieliśmy czekać zbyt długo.  W 25 minucie  sędzia Tomasz Stelmaszewski podyktował rzut karny dla gospodarzy, a strzał z 11 metra na gola zamienił Piotr Józefiak. Cały mecz rozstrzygnął  się w pierwszej połowie meczu, bowiem ostatni trzeci gol dla zawodników Pogoni padł w 29 minucie meczu, dzięki któremu Adam Majewski ponownie zapisał się na listę strzelców.

Był to 4 z rzędu wygrany mecz Pogoni u siebie, dzięki czemu nasz zespół utrzymuje pozycję lidera ligi z dorobkiem 12 punktów.

Czy spotkanie z Lubuszanin Trzcianka, które gramy również na Stadionie Miejskim przy ul. Mostowej zakończy się kolejnym zwycięstwem naszych piłkarzy? Odpowiedź na to pytanie już 31 sierpnia o godzinie 17:00. Bądźcie razem z nami!