Do gminy trafi ponad 50 tysięcy złotych

W ramach IX edycji konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”, którego organizatorem jest samorząd Województwa Wielkopolskiego, Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce uzyskała dofinansowanie na dwa projekty – w Chotowie oraz Skalmierzycach.


Ozadania zostaną wsparte kwotami po 29.500,00 zł. Umowy na dofinansowanie zadań podpisali: ze strony Urzędu Marszałkowskiego – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego  Krzysztof Grabowski, ze strony Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Agnieszka Sipka – zastępca burmistrza.

W pierwszej z miejscowości w ramach projektu pn. „Świetlica i jej otoczenie miejscem rekreacji, zabawy i wypoczynku w miejscowości Chotów” zakłada się powiększenie niewielkiego placu zabaw dla dzieci, utworzenie siłowni zewnętrznej, zakup stołu wraz z ławami na taras świetlicy oraz dużego parasola przeciwsłonecznego. Dodatkowo zostanie zamontowany stół zewnętrzny do gry w piłkarzyki oraz ławki do wypoczynku. Wartość projektu to 61.000 zł, z czego 16.000 zł stanowią środki Gminy, 15.500 zł to wkład osobowy i rzeczowy mieszkańców oraz 29.500 zł dofinansowanie.

Drugi z projektów pn. „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej do rekreacji i zabawy w sołectwie Skalmierzyce” zakłada stworzenie przestrzeni zabawowo–rekreacyjno-wypoczynkowej dla mieszkańców wsi Skalmierzyce. Inwestycja będzie zlokalizowana na placu przy ulicy Dąbkowej w bezpośrednim sąsiedztwie stawu. Istniejący plac zabaw dla dzieci zostanie powiększony o duży zestaw zabawowy w formie statku m.in. ze zjeżdżalnią, ścianką wspinaczkową nawiązujący tematycznie do otoczenia, piaskownicę i czteroramienną karuzelę tarczową. Wartość projektu to 63.750 zł, z czego 18.100 zł stanowią środki Gminy, 16.150 zł to wkład osobowy oraz rzeczowy mieszkańców oraz 29.500 zł dofinansowanie.

Termin realizacji zaplanowano do końca października 2019 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.