W Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach zaadaptowano dodatkowe sale na potrzeby oddziału przedszkolnego, który liczy w tej chwili sześć grup. Dzięki temu w przedszkolu „Jarzębinka” można było zamienić jeden oddział przedszkolny na żłobkowy, zapewniając tym samym aż 80 miejsc najmłodszym mieszkańcom Gminy.


Reforma oświaty spowodowała, że nasze dwie szkoły opuścił ostatni rocznik gimnazjalistów. Aby rozbudowane placówki nie świeciły pustkami, postanowiliśmy zagospodarować je zgodnie z pojawiającymi się potrzebami. A taką niewątpliwie były dodatkowe oddziały przedszkolne w mieście, albowiem dwa funkcjonujące tu przedszkola „pękały w szwach” – powiedział Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak.

Ponadto samorząd przeznaczył prawie 65 tysięcy złotych na budowę parkingu przy ul. Kaliskiej w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły. Wykonano go m.in. z myślą o rodzicach dowożących swoje pociechy do tej placówki. W planach jest jeszcze dodatkowy parking od ul. Hallera, plac zabaw i remont budynku z przeznaczeniem na cele przedszkolne, na które w ciągu dwóch lat z gminnego budżetu przewidziano 1.370.000 zł.