Od 18 października 2020 r. mieszkańcy Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce informują naszą redakcję o patrolach Policji, które przez 24 godziny na dobe pilnują domu Posła na Sejm RP Tomasza Ławniczaka z Prawa i Sprawiedliwości. Nowy “posterunek” funkcjonariuszy prawdopodobnie związany jest z niedawnymi protestami rolników.


Chodzi o jedną z posesji na ul. Mertki w Nowych Skalmierzycach w Gminie Nowe Skalmierzyce, która od blisko dwóch tygodni bacznie obserowana jest i pilnowana przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Nowych Skalmierzycach. Jak informują nasi Czytelnicy, to dom posła na Sejm RP Tomasza Ławniczaka z Prawa i Sprawiedliwości, a pod bramą którego rolnicy z Agrounii planowali wysypać obornik i gnojowicę.

Dodatkowo, co mocno podkreślają nasi informatorzy, w dzień wprowadzenia przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego zakazu odwiedzin grobów na polskich cmentarzach, funkcjonariusze stali i pilnowali domu Posła Ławniczaka, a na ulicach nie było ani jednego radiowozu.

W dni robocze, zamiast pilnować gminy i miasta Nowe Skalmierzyce też stoją i pilnują posesji zamiast być w terenie – pisze Pan Adam.

Jak długo potrwa taka sytuacja? Narazie nie wiadomo.

Źródło: Kalisz24 INFO