W sobotę wieczorem, w miejscowości Śliwniki 37-letni kierowca osobowego Volkswagena Sharana doprowadził do zdarzenia drogowego z innym pojazdem i oddalił się z miejsca. Po kilkuset metrach stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu.


Około godziny 22.00 funkcjonariusze otrzymali informację o zdarzeniu drogowym w miejscowości Śliwniki. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal INFO Skalmierzyce, pojazdem kierował 37-letni mężczyzna, mieszkaniec Biskupic Ołobocznych. Mężczyzna przemieszczając się od Biskupic Ołobocznych w kierunku Śliwnik, na prostym odcinku drogi doprowadził do zderzenia z innym pojazdem przy “Zawadach” na ulicy Spacerowej, po czym zaczął uciekać. Pół kilometra dalej mężczyzna przejechał na wprost skrzyżowanie (Niemojowskich ze Spacerową) w kształcie litery “T” i wylądował w głębokim rowie.

Na miejscu zdarzenia pojawiły się służby ratunkowe. Policja, dwa zastępy z Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim oraz OSP KSRG Skalmierzyce.

Jak się okazało, siedzący za kierownicą Volkswagena mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu i dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami zmotoryzowanymi. 37-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej izbie zatrzymań.

Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo odpowie za spowodowanie kolizji drogowej i kierowanie pojazdem bez uprawnień. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara grzywny i pozbawienia wolności do lat dwóch.