Dino to polska, sieć marketów, której jeszcze do niedawna nie było na terenie gminy Nowe Skalmierzyce. W ubiegłym roku firma kupiła działkę przy ul. Ostrowskiej w Biskupicach Ołobocznych, a już w tym roku nastąpiło otwarcie sklepu.


Firma tym razem stawia na Skalmierzyce. Dyskont powstanie przy ul. Powstańców Wielkopolskich, niedaleko cmentarza. Spółka Dino Polska S.A. wystąpiła do tutejszego urzędu z wnioskiem o ustalenie warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku handlowo – usługowego w miejscowości Skalmierzyce przy ulicy Powstańców Wielkopolskich. Po uzyskaniu ze starostwa powiatowego odpowiedniego pozwolenia ruszy budowa nowego marketu. Będzie to drugi market sieci Dino w gminie Nowe Skalmierzyce.

Dino to, sieć polskich dyskontów, która lokuje swoje sklepy głównie w małych i średnich miastach lub na obrzeżach dużych miast. Oferuje głównie artykuły spożywcze – w każdym ze swoich sklepów ma rozbudowane stoisko mięsne. Spółka Dino jest bowiem właścicielem Zakładów Mięsnych Agro-Rydzyna. Dino Polska to najbogatsza, firma znajdująca się województwie wielkopolskim, a także wyprzedziła już kilka innych znanych firm w całym kraju takich jak, np. Indykpol, Police czy Asseco.