Peugeot i VW zderzyły się w środę rano w miejscowości Kurów. Auta jechały z przeciwnych kierunków. Po zderzeniu samochody rozrzuciło w promieniu kilkunastu metrów. Obie kierujące zostały zabrane do szpitala.


Do zderzenia doszło na odcinku pomiędzy Kościuszkowem a Droszewem. Ten odcinek nie ma krawężników, pobocza ani wymalowanych linii. Siła uderzenia była na tyle duża, że rozrzuciła elementy pojazdów na kilkanaście metrów od siebie. VW zatrzymał się przy drzewie, Peugeot obróciło się i pozostało na drodze.

Na miejsce zadysponowano strażaków ochotników z OSP Boczków, Policję oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Obie kobiety wymagały hospitalizacji. Jednak ze względu na stan jednej z kierującej, wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował ją do szpitala. Drugą kierującą zabrało karetką do Ostrowskiego szpitala.

Do zdarzenia doszło dziś w godzinach porannych w miejscowości Kurów, gdzie zderzyły się dwa pojazdy Peugeot i VW Transporter. Dwie osoby (kierujące) zostały poszkodowane i przetransportowane do szpitala. Obie kobiety, w chwili zdarzenia były trzeźwe — poinformowała nas mł. asp. Małgorzata Michaś, rzecznik prasowy z KPP Ostrów Wielkopolski.

Droga w tym miejscu była przez pewien czas całkowicie zablokowana. Policja ustala okoliczności tego zdarzenia.

Zdjęcia: OSP Boczków