27 maja br. w Kaliszu prezes Stowarzyszenia Działkowców ROD „Kolejarz” w Nowych Skalmierzycach Jerzy Czempiński podpisał z Wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim umowę na „dofinansowanie infrastruktury ogrodowej”. Dotacja w wysokości 36.400 zł zostanie przeznaczona na dalszą budowę ogrodzenia ogródków działkowych.

Dwa lata wcześniej stowarzyszenie pozyskało dodatkowe środki w wysokości 17.200 zł, które spożytkowano w tym samym celu. Jak zdradził nam prezes Jerzy Czempiński: dotychczas mogliśmy zrealizować 800 metrów ogrodzenia ogrodu. Dzięki środkom pozyskanym z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 36.400 zł, 10.000 zł z Urzędu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce oraz środkom własnym będziemy mogli zrealizować kolejnych 400 metrów. Aby udało się w pełni ogrodzić nasze działki, potrzebujemy jeszcze wybudować około 400 metrów. ­

Stowarzyszenie czyni starania o pozyskanie, tym razem z budżetu Unii Europejskiej, kolejnych środków na dokończenie ogrodzenia oraz monitoring.

Źródło: noweskalmierzyce.pl