29 maja odbyły się w miejscowości Gniazdów I Dni Gniazdowa połączone z Dniem dziecka. Organizatorem było KGW Gniazdów wraz z sołectwem.


Dzień dziecka otwarł Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak wraz z Radnym Wiktorem Bęckim i Radnym sejmiku wojewódzkiego panem Andrzejem Pichetem. Po oficjalnym otwarciu zaproszeni goście rozdali upominki dla wszystkich dzieci oraz KGW przygotowało okolicznościowe koszulki dla każdego dziecka. Po części oficjalnego dzieci pobiegły na szereg atrakcji m.in. zamki dmuchane, malowanie twarzy fotobudka, foodtruck, wata cukrowa popcorn mecz piłki nożnej trampoliny.

Frekwencja dopisała organizatorzy, rozdali 80 paczek dla dzieci z Gniazdowa i zaproszonych gości. Dzień dziecka kończył się o 18, ale jeszcze KGW zapewniło super atrakcje dla dzieciaków w postaci wozu strażackiego z OSP Skalmierzyce. Atrakcja ta bardzo spodobała się dzieciom i strażacy mieli ręce pełne „roboty”.

Dzień dziecka się zakończył i rozpoczęły się pierwsze Dni Gniazdowa. Panie z KGW Gniazdów podarowały sołtysowi tort z tej okazji i mogliśmy przystąpić do uczczenia pierwszych Dni Gniazdowa przy zespole Woobee Doobee. Zabawa trwała do białego rana.