#GaszynChallenge to nowe wyzwanie, do którego przystąpili strażacy ochotnicy z całej Polski, również z Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Druhowie muszą wykonać 10 pompek i wpłacić odpowiednią kwotę na leczenie Wojtusia chorującego na rdzeniowy zanik mięśni.


Jednostki nominowane muszą wykonać 10 pompek. Za wykonanie ćwiczenia wpłacają 5 zł, natomiast za niewykonanie ćwiczenia 10 zł na konto Wojtusia. Nominowani mają 48 h na wykonanie zadania.

To akcja zainicjowana przez jednostkę OSP Gaszyn z powiatu wieluńskiego, ma ona pomóc zebrać jak najwięcej środków na leczenie Wojtusia z Galewic. Wojtuś ma 18 miesięcy i choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Potrzebuje leku za 9 mln zł.

Bardzo szybka akcja z lokalnej inicjatywy zyskała zasięg ogólnopolski, zaczęły się włączać w nią jednostki strażackie z całego kraju.

LINK DO ZBIÓRKI NA WOJTUSIA

Tak z zadaniem poradziło sobie OSP KSRG Skalmierzyce, które nominowało – OSP KSRG Gostyczyna, OSP Kwiatków oraz OSP Sobiałkowo

Z kolei tak “pompowali” OSP KSRG Gostyczyna i OSP Boczków

Kolejne nominacje to: OSP Biskupice Ołoboczne, OSP Strzegowa, OSP Śmiłów, OSP Kuklinów, OSP Dobrzec oraz OSP Kościelna Wieś.