Burmistrz Gminy Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak, z własnej inicjatywny, zaprosił na spotkanie przedstawicieli Klubu Sportowego Stal LA Ostrów, podczas którego zaproponował wsparcie dla ostrowskiego klubu. W KS Stal LA Ostrów trenuje przecież młodzież także z terenu tej gminy.

Z Gminy Nowe Skalmierzyce pochodzi Dawid Borowski, zeszłoroczny medalista Halowych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych do lat 23. Rywalizował w najsilniejszych biegach m.in. z Marcinem Lewandowskim.

Głównym celem wsparcia Dawida było zapewnienie mu udziału w obozie szkoleniowym w Monte Gordo w Portugalii. Zawodnik ten jest podopiecznym trenerki Kamili Grzegorowskiej – zaznacza Marek Walczak, prezes klubu.

Wsparcie finansowe dotyczy całego naszego klubu, za co jesteśmy niezwykle wdzięczni panu burmistrzowi. Ze swej strony będziemy promować Gminę i Miasto Nowe Skalmierzyce, a przede wszystkim zawodników wywodzących się z tego rejonu – dodaje Walczak.

Z Gminy Nowe Skalmierzyce – oprócz wspomnianego wcześniej Dawida Borowskiego – wywodzą się także Oliwia Klar, Jakub Tuczyński, Paulina Szczepaniak czy Natasza Mucha. Ostrowski klub skupia w swojej sekcji utalentowaną młodzież z całego regionu, a sukcesy, jakie święci w ostatnich latach odbijają się dużym echem także w całej Polsce.

Klub oczywiście może liczyć także na wsparcie z dotacji z Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski. Co roku środki na lekkoatletykę przeznacza również Powiat Ostrowski. Świetną inicjatywą jest dołączenie do tego grona również Gminy Nowe Skalmierzyce.