Już od jutra obowiązywać będą godziny dla seniorów. Między 10:00, a 12:00 osoby poniżej 60. roku życia nie zrobią zakupów. Ale to nie koniec. Okazuje się, że w tych godzinach mogą być także problemy z nadaniem listu lub odebraniem awizo. Powód? Poczta Polska również wprowadzi godziny dla seniorów.


Godziny dla seniorów wracają. Rząd postanowił przywrócić rozwiązanie znane z wiosennego lockdownu. Są jednak pewne zmiany. Od 15 października między 10 a 12 do sklepów wejdą tylko osoby po 60. roku życia.

Poczta Polska wprowadza godziny dla seniorów, lepiej się przygotować. Między 10:00 a 12:00 osoby poniżej 60. roku życia w nie będą obsługiwane w placówkach pocztowych, a co za tym idzie, nie będą mogły nadać listów, przesyłek, ani odebrać awizo.

Godziny dla seniorów mają obowiązywać w dni powszednie, od poniedziałku do piątku. Potrwają one od 10:00 do 12:00 w sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach oraz w placówkach pocztowych. Zgodnie z rozporządzeniem, w tych godzinach obsługiwane mają być wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia. Regulacje obejmą zarówno sklepy wielkopowierzchniowej, jak i lokalne sklepiki osiedlowe.

Wprowadzamy dzisiaj godziny dla seniorów, tak, jak to było wiosną. Od godz. 10 do 12, w sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach. Dajmy w tym czasie zrobić zakupy seniorom – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji 10 października.

Godziny dla seniorów – zmiana zasad

Rząd postanowił zmienić jednak zasady dotyczące tego rozwiązania. Podczas pierwszej fali pandemii i wiosennego lockdownu, od 10 do 12 w sklepach mogli przebywać wyłącznie seniorzy po 65. roku życia. Granicę tę jednak obniżono. Od jutra będzie to możliwe po ukończeniu 60 lat. Warto zapamiętać, że rozwiązanie obowiązuje wyłącznie w dni powszednie. W weekendy zakupy będzie można robić przez cały dzień.

Osoby powyżej 60., 65., a szczególności powyżej 70. roku życia są najbardziej narażone na utratę zdrowia i życia – argumentował premier Morawiecki.