W niedzielę na hali sportowej w Nowych Skalmierzycach przy ulicy Okólnej odbył się pierwszy Mikołajkowy Turniej Futbolowy. Wzięło w nim udział ponad 100 najmłodszych miłośników piłki nożnej.


Niedziela upłynęła pod znakiem dobrej zabawy i sportowej rywalizacji. KS Pogoń Nowe Skalmierzyce zorganizowało na boisku do piłki nożnej halowej I Mikołajkowy Turniej Futbolowy. Dzieci i młodzież dopisała – do turnieju przystąpiło 100 uczestników w tym skrzaty. W zmaganiach udział wzięli gospodarz, czyli Szkółka Piłkarska Pogonii Nowe Skalmierzyce w Biskupicach Ołobocznych, Astra Krotoszyn, LZS Godziesze i Pogoń Nowe Skalmierzyce. Rozegrano także pokazowy mecz drużyn skrzatów. W nim Szkółka Piłkarska Pogoni Nowe Skalmierzyce w Biskupicach Ołobocznych pokonała Pogoń Nowe Skalmierzyce.

Najważniejsza jednak była świetna zabawa. Piłkarze rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych. Nie było klasyfikacji turniejowej idea była taka, żeby każda drużyna pograła jak najwięcej. Każda z drużyn dostała takie same puchary za uczestnictwo. Mecz skrzatów zakończył się wynikiem 1:3 dla zawodników z Biskupic Ołobocznych. Chcę aby ta impreza była imprezą cykliczną – mówił organizator, a zarazem trener Szkółki Piłkarskiej Pogonii Nowe Skalmierzyce w Biskupicach Ołobocznych Hubert Kotecki.