Upalna pogoda nie przestraszyła uczestników I Turnieju Wsi Skalmierzyce, który zorganizowany został z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich w Skalmierzycach we współpracy z Sołectwem oraz OSP Skalmierzyce.


Zgłoszone drużyny rywalizowały o nagrodę niespodziankę w 6 niecodziennych konkurencjach jak np. „buszujący w zbożu”, „wyścig gąsienic”, czy „rzut gumiakiem”. Wspaniała nagroda – 4 ławki parkowe zostaną zamontowane na placu rekreacyjnym „Dąbek”.

W ramach turnieju przybyli goście mogli także kosztować pysznego placka drożdżowego, swojskiego chleba ze smalcem, ogórków kiszonych oraz innych potraw i wypieków przygotowanych przez członków naszego Koła Gospodyń Wiejskich. Na dzieci czekały 2 dmuchane zamki oraz ogrom konkurencji przygotowanych przez OSP Skalmierzyce. Między innymi było to gaszenie płonącego domku oraz ściąganie kota z drzewa. W międzyczasie strażacy prowadzili warsztaty z pierwszej pomocy. Każde dziecko biorące udział w konkurencjach otrzymało podarunek.

Każdy uczestnik otrzymał nagrodę, którą wręczył Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak oraz sponsor główny Tupperware Kalisz — Sylwia Boczula.

A nagrodą niespodzianką dla wsi Skalmierzyce były cztery ławki, które zostaną zamontowane na placu rekreacyjnym “Dąbek”.

Życzę realizacji kolejnych ciekawych pomysłów i przedsięwzięć! – mówi Burmistrz GiM Jerzy Łukasz Walczak.

Wydarzenie było współfinansowane ze środków Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.