Boisko do piłki plażowej oraz nawodnienie trawiastych muraw to nie jedyne inwestycje, które udało się w 2020 roku zrealizować na Stadionie Miejsko-Gminnym w Nowych Skalmierzycach. Chyba najbardziej cieszyć będą nowe szatnie utworzone w budynku trybun oraz toalet publicznych.

Dzięki programowi „Szatnia na Medal” realizowanemu przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu udało się nam przekształcić część pomieszczeń tak, aby służyły wszystkim korzystającym z sąsiednich boisk – podkreśla Burmistrz Jerzy Łukasz WalczakNa taką przestrzeń długo czekali przede wszystkim najmłodsi sportowcy, którzy dotychczas musieli korzystać z holu lub przebierać się „pod chmurką”. 

Szatnie zostaną udostępnione przed końcem roku, gdyż trwa jeszcze procedura odbioru obiektu. Całość prac zamknęła się w kwocie 78.899,99 zł. Dotacja z programu marszałkowskiego wyniosła 39.449,99 zł.

Kolejną, wcześniej nie planowaną inwestycją jest montaż oświetlenia na małym boisku treningowym. Dzięki oszczędnościom budżetowym za kwotę 50.000 zł powstaną cztery maszty obejmujące swoim zasięgiem boisko o wymiarach orlika. Znacznie przedłuży to funkcjonalność obiektu, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Przy okazji prowadzonych prac usunięto stare, betonowe słupy, które nie tylko straszyły swoim wyglądem, ale były także niebezpieczne z uwagi na postępującą korozję.

Przeprowadzono także pomniejsze inwestycje na hali sportowej mające wpływ na bezpieczeństwo użytkowników – zamontowano nowy system oświetlenia ewakuacyjnego oraz dodatkowy hydrant na tyłach obiektu. Prace te kosztowały ok. 10.000 zł.