W pobliżu Leszna (województwo wielkopolskie) doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch samochodów, do którego – zdaniem śledczych – doprowadził 33-letni kierowca z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Osobową skodą jechała 29-letnia kobieta z trójką dzieci w wieku 11 miesięcy oraz 4 i 5 lat. Najmłodszy z chłopców nie przeżył, ciężko ranni są także jego bracia. W akcji ratowniczej udział brał śmigłowiec LPR z Michałkowa.


Do czołowego zderzenia osobowego volkswagena golfa i skody doszło w piątek około godziny 16 na łuku drogi (w okolicy zjazdu na parking) powiatowej prowadzącej z Leszna do Nowej Wsi – podaje “Głos Wielkopolski” . Pierwszym z pojazdów jechał 33-letni mężczyzna, a drugim – 29-letnia kobieta z trójką dzieci. To właśnie pasażerowie drugiego pojazdu zostali najbardziej poszkodowani.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy samochody, które znajdowały się na przeciwległych pasach ruchu po zderzeniu czołowym – powiedział w rozmowie z TVN 24 mł. kpt Szymon Kurpisz ze Straży Pożarnej w Lesznie.

Zderzenie okazało się tragiczne w skutkach – najbardziej ucierpiała rodzina podróżująca osobową skodą. “Siła uderzenia była potężna. Dzieci jadące w skodzie wypadły z fotelików” – opisuje “Głos Wielkopolski“. Jak poinformowały służby, mimo prób reanimacji nie udało się uratować 11-miesięcznego chłopca, który zginął na miejscu. Ciężko ranni została również jego mama, a także bracia w wieku czterech i pięciu lat. Stan czterolatka jest najpoważniejszy – do szpitala w Poznaniu przetransportował go śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego “Ratownik21”.

Jak przekazała w rozmowie z “Głosem Wielkopolski” asp. szt. Monika Żymełka z komendy policji w Lesznie, po wypadku zatrzymano 33-letniego kierowcę volkswagena, który nie odniósł poważniejszych obrażeń. – Nie posiadał prawa jazdy, miał sądowy zakaz kierowania pojazdami – powiedziała. Informację tę potwierdził także Andrzej Borowiak, rzecznik poznańskiej policji. Jak dodał, zdaniem śledczych to właśnie 33-latek doprowadził do zderzenia.

Policjanci z Leszna odprowadzili w kajdankach mężczyznę, który w m. Nowy Świat, jadąc VW uderzył czołowo w skodę. Jechała nią kobieta z trójką dzieci. Roczne nie żyje. Pozostała dwójka dzieci jest w ciężkim stanie. Podejrzany bez prawka, bo zabrał je wcześniej sąd” – napisał w mediach społecznościowych.

Dodał też zdjęcie z zatrzymania sprawcy z podpisem: “33-latek tuż po wypadku pod Lesznem, w którym zginął roczny chłopiec. Dwójka jego rodzeństwa trafiła w ciężkim stanie do szpitala. Auto mężczyzny i skoda kobiety jadącej z dziećmi zupełnie zniszczone. Zatrzymany miał sądowy zakaz prowadzenia aut“.

Na miejscu wypadku pracowały Zespoły Ratownictwa Medycznego z Leszna, Kąkolewa, Krzywinia oraz Wschowy. Nieopodal miejsca zdarzenia w bardzo trudnodostępnym miejscu wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego “Ratownik21” z bazy HEMS w Michałkowie.

 

Zdjęcia: leszno112