Proboszcz Parafii Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach Ks. kan. Zbigniew Króczyński wydał komunikat odnośnie mszy świętej oraz wszelkich zgromadzeń w kościele. Decyzja ta została podjęta przez wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego.


Szczęść Boże,
Ze względu na wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego informujemy, że na Mszach św. nie może przebywać więcej niż 50 osób łącznie ze służbą liturgiczną, dlatego zachęcam do skorzystania z dyspensy Biskupa Kaliskiego i pozostania w domu.

Osoby które zamówiły intencje mszalne będą miały priorytet uczestnictwa w Eucharystii , a dla wiernych którzy mają potrzebę uczestniczenia w Eucharystii ale nie będą mogły uczestniczyć o standardowej porze, ze względu na ograniczoną ilość wiernych , służymy pomocą i w razie potrzeby będziemy gotowi przeprowadzić dodatkową Mszę św. pół godziny po normalnie wyznaczonych godzinach Mszy św.
Dla wszystkich wiernych którzy zdecydują się pozostać w domu, zostanie przeprowadzona transmisja online przez stronę naszego chóru parafialnego na Facebooku o godz. 10:00 (https://www.facebook.com/chor.sw.grzegorza/) oraz na stronie parafii (http://www.noweskalmierzyce.parafia.info.pl/)

Wszelkie spotkania duszpasterskie oraz grup parafialnych na czas kwarantanny zostają odwołane. Informuję, że nasze rekolekcje parafialne również się nie odbędą.
W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, zachęcam wszystkich parafian do modlitwy do Opatrzności Bożej za ludzi chorych i cierpiących oraz o zatrzymanie epidemii. Nasz kościół parafialny pozostaje otwarty dla każdego chcącego się pomodlić i codziennie będzie wystawiony Najświętszy Sakrament.

Powyższe ograniczenia zaczynają obowiązywać od dnia dzisiejszego do 29 marca bądź też do odwołania. Wszelkie informacje będziemy przekazywać na bieżąco .
Zapewniam wszystkich parafian o pamięci w Modlitwie . Niech Pan Bóg otoczy nas opieką na ten trudny czas. – Proboszcz Parafii Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach Ks. kan. Zbigniew Króczyński