Przypomnijmy, że pod koniec stycznia tego roku doszło do śmiertelnego wypadku o którym pisaliśmy tutaj. Jest wyrok dla sprawy wypadku.


W wypadku zderzyły się dwa auta osobowe Peugeot i Citroen. Przez brawurową jazdę mężczyzna spowodował wypadek na obwodnicy Nowych Skalmierzyc, w którym zginęło dwóch innych kierowców.

Patryk C., który spowodował wypadek to 22 letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Został skazany na 3 lata pozbawienia wolności oraz 8 letni zakaz prowadzenia pojazdów. Sprawca przed sądem płakał i przepraszał rodziny ofiar. Wyrok wydał Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim.

Sprawca, jadąc obwodnicą Nowych Skalmierzyc w kierunku Kalisza, doprowadził do wypadku dwóch innych samochodów. Wyprzedzał “na trzeciego”. zmuszając kierowcę Citroena C3 do ucieczki, na skutek czego citroen zderzy się czołowo z Peugeotem.

Kierowcy obu tych aut, mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego w wieku 23 i 44 lat, zmarli jakiś czas później w szpitalu.

Podejmując manewr dalece odbiegający od tego, jak to powinno w rzeczywistości wyglądać, rażąco i nieodpowiedzialnie naruszył zasady kodeksu drogowego – mówił o sprawcy wypadku sędzia Marcin Łebek.

Bardzo żałuję, że przez moją głupotę zginęły dwie osoby. Chciałem za to bardzo przeprosić. Ja wiem, że zniszczyłem państwu życie. Swoje również zniszczyłem. – mówił Patryk C.

Sąd dla 22-latka był łagodniejszy niż prokuratura. Oskarżenie chciało 6 lat pozbawienia wolności i dożywotniego zakazu posiadania prawa jazdy. Wyrok, jaki zapadł to 3 lata więzienia i 8-letni zakaz kierowania pojazdami. Musi też zapłacić 20 tysięcy złotych nawiązki na rzecz rodziny jednego z mężczyzn, który w wyniku wypadku zmarł.

Zdjęcia archiwalne z chwili wypadku.