80 zawodniczek z roczników 2006, 2007 i 2008 zostało powołanych na tegoroczną Letnią Akademię Młodych Orłów. Turnus dziewcząt, odbywający się w dniach 21-28 lipca, rozpocznie cykl trzech tygodniowych zgrupowań dla najzdolniejszych piłkarek i piłkarzy młodego pokolenia. Treningi jak co roku odbywać się będą w Gniewinie.

Wczoraj, tj. 06 kwietnia 2019 roku PZPN podał listę 80 uczestniczek powołanych na pierwszy turnus Letniej Akademii Młodych Orłów 2019. Wśród nich znalazła się mieszkanka z naszej gminy – Julia Tokar.

Tegoroczne zgrupowanie będzie już piątą edycją Letniej AMO dla dziewcząt. Pojawią się na niej zawodniczki ze wszystkich województw, a najliczniejszą reprezentację (po 9 piłkarek) będą miały: Dolny Śląsk, Wielkopolska oraz województwo łódzkie. Z tego ostatniego do Gniewina przyjedzie aż 8 dziewcząt trenujących na co dzień w klubie UKS SMS Łódź. Natomiast z Wielkopolski z rocznika 2006-2008 do Gniewina pojedzie aż 9 piłkarek:

Julia Tokar, Matylda Kościelak, Zosia Budasz, Zosia Dominikowska, Jagoda Cyraniak, Roksana Jagodzińska, Julka Przybył, Gabriela Gębura oraz Laura Nowicka

Letni obóz odbędzie się w dniach 21-28 lipca i rozpocznie cykl trzech tygodniowych zgrupowań dla najzdolniejszych piłkarek i piłkarzy młodego pokolenia.

Pełna lista powołanych zawodniczek znajduje się na grafice poniżej.

Źródło: laczynaspilka.pl