15 grudnia br. hala sportowa przy szkole podstawowej przy ul. Okólnej w Nowych Skalmierzycach zamieniła się w prawdziwe targowisko dzięki zorganizowanemu pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzego Łukasza Walczaka świątecznemu kiermaszowi.


Jedenaście kół gospodyń wiejskich – z Leziony, Trkusowa, Węgier, Nowych Skalmierzyc, Skalmierzyc, Biskupic Ołobocznych, Gniazdowa, Ociąża, Fabianowa, Chotowa i Śliwnik a także Stowarzyszenie Eudajmonia, Środowiskowy Dom Samopomocy z Nowych Skalmierzyc, Stowarzyszenie EduKreator oraz Koło Pszczelarzy ze Skalmierzyc – to za ich sprawą mieszkańcy mogli podziwiać oraz zaopatrzyć się w różności, którymi przyozdobią swoje domy podczas świąt Bożego Narodzenia.

Trwa przedświąteczna gorączka. Przygotowujemy pierwsze potrawy, szukamy prezentów, stroimy nasze domy. Dzięki dzisiejszemu kiermaszowi, który odbył się w szkole przy ul. Okólnej w Nowych Skalmierzycach nie brakło okazji, by choć trochę samemu się w tych obowiązkach odciążyć. Przysłużyły się temu stoiska z wypiekami, tradycyjne i nowoczesne choinki, ozdoby na stół czy drzwi oraz inne rękodzieła wspaniale nadające się jako piękne podarki dla bliskich. Bożonarodzeniowy klimat stworzyły też występy dzieci, wspólne kolędowanie z Chórem św. Grzegorza, wizyta Mikołaja, tradycyjny barszcz przygotowany przez Klub Motocyklowy Iskra i opłatek. Dziękuję wszystkim organizacjom pozarządowym, które włączyły się w organizację kiermaszu. Wspaniale, że jesteście! – powiedział Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak.

Ponadto Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przygotowała dla swoich podopiecznych 100 paczek ze słodyczami. Paczki zostały zakupione ze środków za wydane zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, w ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2019 r.

Odwiedzający mogli także podziwiać występy przygotowane przez podopiecznych miejskich przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych. Najmłodszym zapewniono zabawę z magikiem oraz „kącik malucha”.