Chwile grozy przeżyła wczoraj kursantka nauki jazdy, o której samochód zahaczyła ciężarówka z naczepą. Do zdarzenia doszło w środę, 22 maja na obwodnicy Nowych Skalmierzyc. Na nagraniu jednego z kierowców widać, jak ciężarówka jedzie na czołówkę i w ostatniej chwili ucieka na bok, uderzając w „elkę”.

O kolizji na obwodnicy pisaliśmy wczoraj. Przypomnijmy: oba samochody jechały w stronę Kalisza. – W pewnym momencie kierowca ciężarowej scanii podjął nieprawidłowy manewr wyprzedzania, wskutek czego zahaczył prawą stroną naczepy samochód nauki jazdy – powiedziała mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Portal infostrow.pl dotarł do nagrania pochodzącego z kamerki samochodowej pojazdu jadącego za „elką”. Na filmie widać dokładnie, na czym polega ów „nieprawidłowy manewr” – kierowca ciężarówki zwyczajnie jedzie na czołówkę i w ostatniej chwili odbija w prawo, uderzając w samochód nauki jazdy.

Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Sprawca kolizji, 23-letni mieszkaniec powiatu konińskiego został ukarany 500-złotowym mandatem karnym.