Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim interweniowali w czwartek ok. godziny 20.30 na gruntowej drodze pomiędzy ul. Ostrowską a Środkową w Skalmierzycach. Samochód osobowy marki Citroen uderzył tam w betonowe przęsło ogrodzenia prywatnej posesji.


Po przyjeździe mundurowych na miejsce okazało się, że stojący obok auta 37-latek mieszkaniec Skalmierzyc był nietrzeźwy.

Na miejscu działali także funkcjonariusze z komisariatu policji w Nowych Skalmierzycach. Od mężczyzny pobrano krew do badań na zawartość alkoholu we krwi, na chwilę obecną 37-letni mężczyzna jest zatrzymany w Ostrowskim areszcie – informuję nas Małgorzata Michaś rzecznik prasowy KPP Ostrów Wielkopolski.  Jak udało nam się dowiedzieć na miejscu zdarzenia, kierujący miał mieć ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 37-latek mieszkaniec Skalmierzyc noc spędzi w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Upojony mężczyzna, który znajdował się na miejscu nie, odniósł obrażeń. Uszkodzony pojazd nietrzeźwego mężczyzny został odholowany.