Kolejni kierowcy zatrzymani przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego stracili prawa jazdy na trzy miesiące. Tym razem prawo jazdy zostało zatrzymane trzem mężczyznom w wieku 21, 28 i 49 lat.


Każdego dnia policjanci apelują o rozsądek za kierownicą i przypominają, że ulice nie są torem wyścigowym, a nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Jednak nadal nie brakuje lekkomyślnych osób, które podejmują ryzykowne zachowania i stwarzają realne zagrożenie na drodze.

Podczas kontroli prędkości na drogach, ostrowscy policjanci ujawnili kolejne przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Kilka dni temu na terenie gminy Ostrów Wielkopolski policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 28-letniego mężczyznę. Kierowca audi jechał w terenie zabudowanym 109 km/h.

Z kolei na terenie gminy Nowe Skalmierzyce funkcjonariusze zatrzymali 49-latka z Kalisza, który przy obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h jechał audi z prędkością 103 km/h. Chwilę później w tym samym miejscu, został zatrzymany 21-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego. Mężczyzna osobowym fordem pędził 111 km/h.

W związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci nałożyli na kierujących mandaty oraz 10 punktów karnych. Wszyscy ci kierowcy stracą też swoje uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące.