Kokainę ukrytą w bananach znaleziono w piątek w jednym ze sklepów sieci Biedronka w Ostrowie Wielkopolskim. W owocach było ukryte 19 kg narkotyku. 


Wygląda na to, że przemytnicy zapomnieli o swoim towarze, ewentualnie nie miało sposobności, by go przejąć. 19 kg kokainy trafiło wraz z bananami, w których była ukryta do jednej z Biedronek.

Kokaina w bananach? Skąd się tam wzięła? Do kogo miała trafić?

Prokuratura już próbuje to ustalić. Sprawa jest poważna. Czarnorynkowa wartość tej nietypowej „przesyłki” ukrytej w owocach to… pięć milionów złotych. Ostrowska prokuratura potwierdza i deklaruje śledztwo w sprawie tajemniczej przesyłki ukrytej wśród owoców.

Do nietypowego znaleziska doszło w piątek w sklepie sieci Biedronka w Ostrowie Wielkopolskim – poinformował Maciej Meler, rzecznik prasowy ostrowskiej Prokuratury Okręgowej. W tej chwili trwają działania w tej sprawie. Wartość znalezionego narkotyku szacowana jest na 5 mln zł.

Kokaina została zabezpieczona. Śledczy chcą ustalić, kto ją wysłał, skąd przyjechała i jaki był prawdziwy cel jej podróży – dodaje Meler.

Przemytnicy narkotyków lubią ukrywać je wśród owoców. A że później te trafiają pod niewłaściwy adres… Cóż.