Już 09. czerwca odbędzie się piąta edycja Klasyka Skalmierzyckiego wyścigu kolarskiego dla amatorów, na który zjeżdżają zawodnicy z całej Polski.

W tym roku nie będzie inaczej. Ale zanim wystartują amatorzy, do rywalizacji, w Parku Miejskim przy ulicy Kamiennej w Nowych Skalmierzycach, przystąpią dzieci na przygotowanym torze przeszkód oraz w jeździe na czas. Poza tym, że dzieci będą mogły rywalizować między sobą w kategoriach wiekowych, przygotowaliśmy wiele atrakcji z myślą o najmłodszych.

Będą między innymi dmuchańce, zajęcia z animatorami kultury, wóz strażacki, zajęcia z pierwszej pomocy, znakowanie rowerów, stoiska z lodami i innymi łakociami. Będzie stoisko z grillowanym pstrągiem (Raj Pstrąga z Goszowa koło Stronia Śląskiego), stoisko utytułowanego zawodnika sportów motorowych Szymona Strankowskiego, stoiska sklepów rowerowych i wiele innych atrakcji. Każde dziecko za udział w zawodach otrzyma pamiątkowy medal za udział. Najlepsi będą mogli poczuć się jak zawodowcy ponieważ staną na podium na specjalnie przygotowanej scenie.

W trakcie trwania zawodów dla dzieci wystartują amatorzy. W tym roku postanowiliśmy zmienić formułę przeprowadzenia zawodów. Wyścig został podzielony na kategorie – o 10:00 wystartują mężczyźni w kategoriach M5 i M6. Będą mieli do pokonania 5 okrążeń wyścigu co daje dystans około 66 km. Dwie minuty później wystartują Kobiety i kategoria męska M7. Będą mieli do pokonania dystans 4 okrążeń – 53 km.

Po zakończeniu tych dwóch wyścigów, około godziny 12, odbędzie się start kategorii od M1 do M4 oraz służb mundurowych. Zawodnicy startujący w południe będą mieli do pokonania 6 okrążeń o łącznym dystansie około 80 km. Jak co roku czekamy na bardzo mocne ściganie.

Wyścigowi Patronuje Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Pani Marzena Wodzińska, Starosta Ostrowski Pan Paweł Rajski, Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Pan Jerzy Łukasz Walczak, Bartosz Mikler – kolarz zawodowy specjalizujący się w wyścigach przełajowych, Mistrz Polski U-23, Wicemistrz Polski Elity, Ministra Kolarstwa – Blogerka pani Ewa Kołodziej.

W wyścigu zapowiedzieli udział zwycięzcy poprzednich edycji oraz jeden z byłych kolarzy Bartłomiej Matysiak – były Mistrz Polski w kolarstwie szosowym (był zawodnikiem CCC Sprandi Polkowice, Team Hurom). Obecnie Bartek jest emerytowanym kolarzem i pracuje w drużynie World Tour CCC jako mechanik.

Projekt współfinansowany jest z środków budżetu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, budżetu Powiatu Ostrowskiego, budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

[rl_gallery id=”3172″]