Bardzo ważną sprawą dla władz Gminy jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, a także udogodnienie dla niepełnosprawnych. Dlatego zostały oddane do użytku dwa nowe przejścia dla pieszych w tym jedno dla niewidomych oraz parkingi dla niepełnosprawnych.


Dużą radość przynoszą nie tylko kilometry nowego asfaltu, ale także małych rozmiarów inwestycje drogowe, zwłaszcza gdy wykonujemy je na wniosek zainteresowanych mieszkańców – najważniejsze, by w skuteczny sposób polepszały komfort i bezpieczeństwo w ruchu. A tak właśnie stało się na Placu Wolności. W ostatnim czasie w pobliżu przystanku powstały dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych, a w trzech punktach obniżyliśmy krawężniki, by ułatwić wejście na chodnik – piszę na Facebooku Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak.

To nie koniec dobrych informacji, bo piesi zyskali nowe przejścia w dwóch punktach Gminy. Pierwsza zebra znajduje się na ul. Kaliskiej obok skrzyżowania ul. 3 Maja (przy bibliotece), druga naprzeciw Urzędu – to przejście wykonane zostało przy użyciu specjalistycznych elementów tzw. „trop” i „stop”, które ułatwiają komunikację osobom niedowidzącym. Kostka „trop” posiada rowki informujące o kierunku ruchu, zaś „stop” jest swoistym ostrzeżeniem przed przeszkodą. Zajęliśmy się również skrzyżowaniami. Dokonaliśmy segregacji ruchu na ul. Kolejowej przy wjeździe na wiadukt, a krzyżówkę ul. Środkowej i Strażackiej w Skalmierzycach zdobi oznakowanie poziome mające na celu wymuszenie na kierowcach prawidłowego toru jazdy — dodaje Burmistrz.