Zderzenie czterech samochodów osobowych na drodze krajowej nr 25, na trasie Kalisz – Ostrów Wielkopolski. Do zdarzenia doszło w sobotę na obwodnicy Nowych Skalmierzyc, na wysokości miejscowości Gniazdów. Droga przez ponad 4 godziny była zablokowana w obu kierunkach. W pojazdach podróżowało 8 osób – z czego 4 to małe dzieci.


Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi krajowej. Jak ustalił portal Kalisz24 INFO kierowca Audi był w tracie wyprzedzania ciągu pojazdów. W pewnym momencie przed jego maskę wyjechała osobowa Toyota, w którą uderzył. Następnie w Audi uderzył kierowca BMW Alpina. Uszkodzony został także Mercedes, który stanął w poprzek drogi. Dwa pojazdy – Audi i BMW wpadły do rowów po obu stronach.

Zderzyły się ze sobą cztery auta osobowe Toyota, Audi, BMW oraz Mercedes. W wyniku zderzenia aut, do szpitala przewieziono jedną osobę. Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi — poinformowała Info Skalmierzyce sierż. sztab. Małgorzata Michaś, rzecznik Komendy Policji Powiatowej w Ostrowie Wielkopolskim.