Zderzenie dwóch samochodów osobowych na ul. Ostrowskiej w Skalmierzycach. W niedzielę, ok. godziny 21.10 zderzyły się tam Fiat Panda należący do jednej z kaliskich restauracji i Renault. 19-letniego kaliszanina zabrano do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim , który uskarżał się na ból głowy.


Jak wynika z ustaleń pracujących na miejscu Policjantów z WRD, pojazdy poruszały się od strony Kalisza w kierunku Ostrowa Wielkopolskiego. Na prostym odcinku drogi 32-letni kierowca pojazdu marki Renault podjął manewr wyprzedzania samochodu dostawczego, przed którym przemieszczał się Fiat Panda. W pewnym momencie 19-letni kierowca tego pojazdu miał wykonać manewr skrętu w lewo, w światło bramy posesji, gdzie nie zachował ostrożności i nie upewnił się czy taki manewr może wykonać bezpiecznie. Doszło do zderzenia obu pojazdów – przekazuje nam Małgorzata Michaś, rzecznik prasowy KPP Ostrów Wielkopolski.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano Policję z komisariatu policji w Nowych Skalmierzycach, WRD Ostrów Wielkopolski, ZRM Ostrów Wielkopolski oraz OSP Skalmierzyce.