Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Krotoszynie wprowadzono stan nadzwyczajny. Z nieoficjalnych jeszcze informacji wynika, że jest to spowodowane podejrzeniem wystąpienia koronawirusa u jednej z pacjentek, która wróciła z Włoch.


Jak podaje portal ikrotoszyn.pl
Dziś przed godziną 12.00 został zamknięty szpital w Krotoszynie – informują nas Czytelnicy.
Ratowniczka medyczna założyła maskę na twarz. Widać było, że coś się poważnego stało – mówi nasza Czytelniczka, która przebywała na izbie przyjęć krotoszyńskiego szpitala.”
Lada moment ma być wydany komunikat rzecznika krotoszyńskiego szpitala w tej sprawie.

Wszystko, co musisz wiedzieć o koronawirusie znajdziesz tutaj – KLIK

[AKTUALIZACJA]

Komunikat Szpitala Powiatowego w Krotoszynie:

25 lutego na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Krotoszynie trafiła pacjentka, skierowana do szpitala przez swojego lekarza rodzinnego z zaburzeniami funkcjonowania układu oddechowego.

Pacjentka przyjęta została na SOR, z objawami grypopodobnymi (kaszel, podwyższona temperatura, duszność). W trakcie wywiadu przeprowadzonego przez personel okazało się, że osoba tam przebywała w ostatnim czasie we Włoszech.

Mając na uwadze zalecania Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące profilaktyki zakażenia koronawirusem, pacjentka została natychmiast izolowana, w oddziale wprowadzony został reżim sanitarny. Pacjentka podlega dalszej obserwacji oraz diagnostyce. Powiadomiony został Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krotoszynie.

Według zaleceń Ministerstwa Zdrowia, kierownik SOR-u kontaktował się z 3 szpitalami zakaźnymi, informując o stanie pacjentki. Szpitale zakaźne nie znalazły podstaw do przyjęcia pacjentki, zalecając dalszą obserwację w Krotoszynie.

W chwili obecnej, ze względu na minimalne ryzyko wystąpienia zakażenia wirusem dalsza obserwacja, leczenie i diagnostyka pacjentki, odbywać będzie się na jednym z oddziałów naszego szpitala.

Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy SPZOZ w Krotoszynie