Dziś po godzinie 12:00 w Śliwnikach na ulicy Nowej dwa zastępy straży pożarnej ruszyły z pomocą uwięzionemu na słupie energetycznym kotu.


Koty zwykle świetnie wspinają się po drzewach, ale zdarza się, że wchodzą też na słup energetyczny, a później boją się zejść. Sprawa z pozoru może wydawać się błaha, ale wówczas trzeba ruszyć zwierzakowi na ratunek. A wtedy wszystko w rękach naszych dzielnych strażaków, którzy dysponują odpowiednim sprzętem i odwagą.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych dziś 19 listopada około godziny 12:20 w miejscowości Śliwniki. Jak widać strażacy, muszą się zmagać nie tylko z pożarami i różnego rodzaju wypadkami, ale również oprócz ludzi ratują z różnych sytuacji zwierzęta.

Kot znajdował się na słupie energetycznym na wysokości około 12 metrów. Druhowie z OSP Skalmierzyce zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Na miejsce zadysponowano także podnośnik z PSP Ostrów Wielkopolski. Po uzyskaniu informacji o braku zasilania od pogotowia energetycznego strażacy podjęli decyzję o ściągnięciu kota. Przy użyciu podnośnika koszowego udało się dostać do wystraszonego zwierzaka i ściągnąć go bezpiecznie prosto w ręce właścicielki.

Na miejscu pracowały służby ratunkowe: PSP Ostrów Wielkopolski, OSP KSRG Skalmierzyce i pogotowie energetyczne.