Do naszej redakcji docierają sygnały od mieszkańców, że ktoś kradnie ze skrzynek maseczki przygotowane i dystrybuowane dla mieszkańców Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. To by wyjaśniało, dlaczego wielu z Was mogło ich nie dostać.


Prowadzona przez Harcerstwo oraz Gminne OSP dystrybucja jest jedyną bezpieczną formą dostawy. Ze względu na pandemię nie można dostarczać ich bezpośrednio do mieszkań ani dzwonić z prośbą o wyjście mieszkańców w celu odbioru. Zwracamy się z prośbą o uczciwe postępowanie, szczególnie w tych trudnych dla wszystkich chwilach, ponieważ tylko staranna ochrona nas wszystkich pozwoli na przerwanie łańcucha zakażeń.

Podejrzane (2-3 osoby) miały chodzić tuż za harcerzami oraz za strażakami i dokonywać kradzieży. Odpowiednie służby (Policja) zostały przez nas powiadomione. Podjęto kroki, aby jak najszybciej ująć osoby odpowiedzialny za tak niecny czyn.

Prosimy o zwrócenie uwagi na podejrzane osoby obce kręcące się w Waszej okolicy, które mogą mieć coś wspólnego ze wspomnianym procederem. Jest duże prawdopodobieństwo, że maski te trafią do sprzedaży – zgłaszajcie na Policję, jeśli trafi się Wam taka sytuacja.

My również czekamy na sygnały od Was.

W Gminie Nowe Skalmierzyce trwa zorganizowana przez burmistrza dystrybucja maseczek ochronnych wielokrotnego użycia wśród mieszkańców, którą zajmują się Harcerze oraz Ochotnicza Straż Pożarna.