Po wczorajszym meczu, który KS Pogoń Nowe Skalmierzyce wygrało aż 6:0 przeciwko Victorii Ostrzeszów nasz zespół zajął pozycję lidera w lidze.


05 października bieżącego roku odbyła się jedenasta kolejka 4 ligi wielkopolskiej. Naszym przeciwnikiem była drużyna z Ostrzeszowa. Wszyscy liczyli na zwycięstwo i nie zawiedli się! Drużyna ze Skalmierzyc rozgromiła rywali aż 6:0.

Festiwal bramek rozpoczął się już w czwartej minucie – gola na 1:0 strzelił Mateusz Nogaj, a trzy minuty później wynik na 2:0 ustalił Dawid Kuczyński.

W 10 minucie meczu sędzia Wojciech Fieduk podyktował strzał z 11 metra dla gospodarzy, jednak nie udało się zamienić go na bramkę.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 2:0.

W drugiej połowie meczu kolejne gole padały niczym grad z nieba. Odpowiednio w 61 minucie Kacper Majerz trafia do bramki rywali, dla którego jak się okazało nie był to jedyny gol w meczu, bo już 5 minut później zdobył swojego kolejnego gola. Na ten moment wynik meczu wynosił 4:0.

Na 20 minut przed końcem meczu Dawid Kuczyński zdobył w tym meczu swojego 2 gola.

W ostatnich sekundach meczu swojego trzeciego gola zdobywa Kacper Majerz, dla którego był to hat-trick.

Kacper zajmuje pozycję króla strzelców ligi. Do tej pory zdobył ich 13 w 11 meczach.

Dzięki świetnej grze zawodników Pogoni oraz remisu LKS Gołuchów klub z Nowych Skalmierzyc objął pozycję lidera. O jeden punkt wyprzedza klub z Gołuchowa, mając na swoim koncie 24 punkty.

12 października KS Pogoń Nowe Skalmierzyce powalczy o utrzymanie pozycji lidera ligi. Ich rywalem będzie zespół z Swarzędza – Unia Swarzędz.